• albaba
  • facebook-alt-4
  • twitter-alt-2
  • youtube-alt-1
  • linging

Црвено постепено менување тенџере од леано железо со двојна рачка за уши

Краток опис:

Материјал леано железо, лого Може да се прилагоди; Пакет по парче со внатрешна кутија, а потоа неколку парчиња во главен картон; Време на испорака Се испраќа за 30 дена по плаќањето; Плин за апарати, електричен, достапен, индукција, рерна…


Детали за производот

Вовед во производот

Големина DIA 24cm
Материјал Леано железо
Заврши Боја на емајл
Боја Црвено или барање на клиентите
Лого Chuihua Или барање на клиентите
Облик Тркалезна

Висококвалитетни садови на дофат за готвење беспрекорни традиционални омилени јадења, создавање забавни и лесни семејни вечери во текот на неделата или правење препознатлив оброк за дојаци, вечерни средби или празнични дружења. Прифатете ја вашата креативна кујна, кул и извлечете едноставни и софистицирани рецепти лесно со домашната колекција, нелеплива тава за готвач од порцеланска емајл со млазници.

 

 

28

Телото на садот е тешко и херметички

 

Влагата и исхраната на прехранбените материјали се цврсто заклучени и чистиот вкус на храната се враќа во тенџерето.

 

Дизајн на самоциркулирачки капки вода

 

Внатре во садот за пареа, има мали точки на врвот на тавата. Пареата кондензира, како на пркапки дождпаѓајќи рамномерно. Храната е оригинална и свежа Загрејте рамномерно за да ја задржите влагата.

Дизајн на рачка со двојно уво, лесен за ракување.

 

Лесен е за ракување и има посилен носивост.

 

Бојата може да се прилагоди, логото може да се прилагоди.

 

Оваа тепсија е применлива за широк асортиман, можете да готвите секаква храна по ваша желба

27

Внимавајте на жешкото тенџере

Емајлираното тенџере од леано железо е интегрирано тенџере од леано железо. Кога готвите, користете ракавици против горење за да избегнете жешки раце. Чувајте го садот подалеку од дофат на деца за да спречите изгореници

 

photobank (89)

Предност

1, Едноделно обликување, телото на тенџерето се обликува со леење на висока температура еднаш

2, Железен леано материјал, железна плоча излеана од стопено железо, густа и издржлива

3,Дното на тенџерето е мазно, не е избран шпорет, а топлинската спроводливост е добра.

избрано висококвалитетно свинско железо, по топење на висока температура, фино процес на лиење, безбедно и здраво е; обезбедува супериорно задржување на топлината и рамномерна дистрибуција на топлина; тој е неверојатно издржлив


  • Претходно:
  • Следно: