• albaba
  • facebook-alt-4
  • twitter-alt-2
  • youtube-alt-1
  • linging

Холандска печка од леано железо, еколошки тенџере со емајлиран леано железо

Краток опис:

Број на ставка: A24N, материјал од леано железо, лого Може да се прилагоди; Бојата може да се приспособи; Пакување по парче со внатрешна кутија, а потоа неколку парчиња во главниот картон; Време на испорака Се испраќа за 30 дена по плаќањето; Апарат за гас, електричен, достапен, индукција, рерна…


Детали за производот

Опис на производот

Ставка бр XG A24N
Големина DIA 24cm
Материјал Леано железо
Заврши Боја на емајл
Боја Сино или барање на клиентот
 Лого Chuihua Или барање на клиентите
Облик Тркалезна

Вовед во производот

10

Црна мат емајл облога: темен внатрешен емајл, погоден за различни начини на готвење. Апсорбира маснотии во храната, не е лесно да се лепи за тенџерето, лесно се чисти

Дизајн на самоциркулирачки капки вода. Добро распореден туш со точки,

Извадете ја храната и капакот, а потоа рамномерно испуштете ја назад во храната за да формирате „вкусен циклус“. Направете го готвењето вкусно.

 

39

Здравствен материјал

Емајлската обвивка е безбедна и здрава, отпорна на 'рѓа и отпорна на корозија, а размножувањето на бактерии е одбиено, а хемиската реакција не е дозволена да се случи на прехранбените материјали. Погоден за готвење и складирање на храна и лесен за чистење

 

Внимавајте на жешкото тенџере

Емајлираното тенџере од леано железо е интегрирано тенџере од леано железо. Кога готвите, користете ракавици против горење за да избегнете жешки раце. Чувајте го садот подалеку од дофат на деца за да спречите изгореници

photobank (89)

  • Претходно:
  • Следно: