• albaba
  • facebook-alt-4
  • twitter-alt-2
  • youtube-alt-1
  • linging

За нас

HTB1jDk2aMKG3KVjSZFLq6yMvXXai

Се наоѓа во индустриската зона Нанжикиу, Синџи Сити, провинцијата Хебеи. Близу до Шиџиажуанг, главниот град на провинцијата Хебеи. Одлична локација и удобен превоз. Фабриката на компанијата се простира на површина од околу 64.000 квадратни метри. Повеќе од 200 видови производи. Производите се извезуваат во повеќе од 30 земји и региони како што се Соединетите Американски Држави, Канада, Шведска, Германија итн. Таа стана голем производител на садови за готвење од леано железо со самоуправувани права за извоз во северниот регион. Занает, не е добро не искрен. Чуихуа се придржува до деловната филозофија за „промовирање на традиционалната национална индустрија и промовирање на кинеската традиционална култура“.

Услуга со квалитетна услуга за секое домаќинство. Chuihua е нијансиран на секој чекор од производството. Секој детал е строго контролиран. Лабораториски избор на суровини со голем број индикатори, тестирање квалификувани за производство. Топењето на електричната печка ги елиминира недостатоците на високата печка. Длабоко збогатени производи за оксидација на нечистотии во металите. Преципитирачка згура, обновување на суштината. Потроши огромни суми пари за воведување меѓународна производна линија ДИСА. Процесот на мелење е завршен во затворена работилница. Строго спроведување на националните еколошки стандарди. Строг избор на материјали за обложување за процесот на прскање. Совршено одговара на основниот материјал.

Фабрички приказ

DSC00191
DSC00189
DSC00187
DSC00186
DSC00188
DSC00192
DSC00181
DSC00177

Пред-третманот на површината и обработката после обложување се завршени. Подобрете го квалитетот на производот и продолжете го животниот век на производот. Пет процеси строго го контролираат квалитетот. Десетици високи инженери работат интимно со повеќе од 100 работници. Три линии за сликање работат заедно со професионална производна линија. Колаборативна обработка на разновидна професионална опрема. Производите имаат преку ISO9001 и други системски сертификација. Нашата компанија се стреми да се заснова на одличен квалитет на производот. За возврат за иновативен дизајн на производи. Настојувајте да обезбедите квалитетна услуга на клиентите.

DSC00197
HTB1VhE2aMaH3KVjSZFpq6zhKpXaQ

Етничките занаети, леењето Чуихуа, производството Чуихуа, мора да произведуваат добро. Човек без вера нема да успее. Компанија без кредибилитет нема да напредува. Луѓе Чуихуа се придржуваат до напорниот работен став. Ригорозен стил на работа. Напредувај десет години. Квалитетните производи и довербата на клиентите се наша гаранција. Синхронизација на претпријатијата и пазарот, Управување во склад со светот. Е насоката на нашите напори. Создавањето меѓународен бренд, истакнувањето на кинеското производство е наша добра желба.

Луѓето од Чуихуа чекорат и се стремат напред кон иднината. Ние веруваме дека луѓето од Чуихуа ќе застанат на сцената на светот за да ги покажат цвеќињата на нашата нација.